O blogu

Rodzic jest pierwszym i najlepszym nauczycielem dla swojego dziecka. Czas wspólnych zabaw to moment „święty”, ponieważ dobrodziejstwa jakie ze sobą niesie wpływają na całe życie naszej pociechy.

Czy wiesz jednak, że większość „edukacyjnych” zabawek dostępnych w sklepach bardziej szkodzi twojemu dziecku niż wspiera jego rozwój? Dzieje się tak ponieważ stymulują one wiele zmysłów na raz, co powoduje, że w głowie dziecka tworzy się wielki chaos porównywalny do nocy spędzonej w dyskotece.

Współczesne dzieci są coraz mniej kreatywne. Gotowe zabawki, które zazwyczaj spełniają tylko tę rolę, dla której zostały stworzone nie zachęcają najmłodszych do eksperymentowania i rozwijania wyobraźni.

Dziś zanika dziecięca zdolność do tworzenia własnych zabawek. Kto z nas nie pamięta ile fajnych rzeczy można zrobić z kawałka kory? Nasze dzieci również powinny się tego dowiedzieć. ;)

Pracownia Zabawek to miejsce, które ma na celu inspirowanie rodziców do tego by dzięki kreatywnej zabawie stali się pierwszymi i najlepszymi nauczycielami dla swoich dzieci. Omawiane tu tematy dotyczą wszystkich aspektów prawidłowego rozwoju i wychowania dzieci z akcentem położonym na edukacyjną rolę zabawy i wzmacnianie relacji rodzic-dziecko.

 

Stare dziecięce przysłowie głosi::

Im bardziej banalna zabawka, tym większy geniusz wyrośnie z jej właściciela.

Tej zasady się trzymajmy, a nasze dziecko będzie twórcze, odkrywcze i będzie kreowało otaczającą go rzeczywistość zamiast przyjmować biernie to, co mu przyniesie los.

 

 

 

  • You may use these HTML tags: <a> <abbr> <acronym> <b> <blockquote> <cite> <code> <del> <em> <i> <q> <strike> <strong>

  • Comment Feed for this Post
Go to Top