Ostatnio poznałam patent na bardzo ciekawą zabawkę. Jej wykonanie jest pracochłonne jednak efekt zdumiewający nie tylko dla dziecka.

„Quiet Books” to książeczki wykonane z różnych materiałów, tkanin, guziczków, kieszonek. 

Ich zadanie jest jedno: zająć dziecko tak, aby w domu nastała całkowita cisza. ;) Tak naprawdę cisza w domu zapada, bo dziecko jest tak pochłonięte rozwiązywaniem zadań z tej książeczki, że nic innego już go nie interesuje.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam te małe dzieła sztuki, nie mogłam wyjść z zachwytu. Poszczególne strony „Cichej Książki” są tak ciekawe, że sama eksplorowała bym je w wielkim skupieniu.  Książeczka może posłużyć jako zabawka rozwijająca dotyk, motorykę dłoni i palców, można stworzyć labirynty ze sznurowadeł, krzyżówki, rebusy… wszystko na co pozwoli nam nasza wyobraźnia, czas i sprawności manualne. Osoby, które nie potrafią szyć mogą nie polubić tego pomysłu. Jednak uważam, że dla takiego efektu warto polubić szycie. ;)

 

Poniżej zamieszczam adresy blogów, w których możecie znaleźć więcej inspiracji na stronice tej kreatywnej zabawki. Polecam również wpisać „Quiet Book” w wyszukiwarkę. Niektórymi pomysłami można się naprawdę zachwycić. ;)

 

Obiecane blogi:

http://www.makeandtakes.com/a-little-peace-and-quiet  

http://fortytworoads.blogspot.com/2007/10/close-your-clothes.html